2013/08/10

Domowe SPA:)

Wolne popołudnie,wieczór w szary, deszczowy dzień? Wykorzystaj pożytecznie!!
Zróbmy dziś sobie takie małe domowe SPA, które pozwoli nam zadbać o włosy i skórę, które po tych wszystkich bardzo upalnych dniach, wakacjach nad morzem, wypadach na basen, przesiadywaniu na słońcu - mają nas serdecznie dość!!! Na nas w okresie letnim promienie słoneczne oddziaływają energetyzująco i relaksująco. NIESTETY na włosy i skórę mają troszeczkę inny wpływ. Włosy- są splątane, matowe , skóra- przesuszona, odwieczny problem lata więc do roboty!!

WŁOSY


1. NA ODŻYWIENIE
Olej z pestek winogron                   
Olejek jojoby

Mieszamy olej z pestek winogron z olejkiem jojoby, w proporcjach jeden do czterech.
Całość delikatnie podgrzewamy, wstawiając naczynie z miksturą do ciepłej wody.
Przed nałożeniem - myjemy dokładnie włosy. Teraz nakładamy preparat na całe włosy i skórę głowy, wykonując przy tym powolone koliste ruchy. Całość pozostawiamy na głowie przez 20 minut. Na koniec umyj głowę dwukrotnie szamponem dla dzieci. Efekt widoczny już po pierwszym razie!!

2. NA WZMOCNIENIE
Olej sojowy
Olej z pestek winogron

Mieszamy ze sobą składniki w proporcjach 50ml:50ml oraz podgrzewamy wstawiając naczynie z miksturą do ciepłej wody. Nakładamy całość na włosy i zawijamy czepek foliowy, na który nakładamy ciepły ręcznik. Zabieg wykonujemy przez 30minut. Następnie zmywamy łagodnie szamponem dwukrotnie.

3. NA POŁYSK
Wyciśnięty sok z cytryny

Odstawiamy do lekkiego odparowania wody zawartej w jego składzie. Następnie nakładamy na mokre włosy i zawijamy ciepłym ręcznikiem na 5 minut po czym lekkim strumieniem bieżącej wody spłukujemy. Cały zabieg wykonujemy po wcześniejszym umyciu głowy.SKÓRA

 

1. PEELING JOGURTOWO KAWOWY
3 łyżeczki kawy naturalnej
150ml jogurtu naturalnego

Zaczynamy od letniej kąpieli z dodatkiem oliwy z oliwek i soku z cytryny. Następnie wykonujemy peeling z naturalnego jogurtu wymieszanego z grubo mieloną kawą. Efekt gwarantowany! Skóra jest odżywiona i pełna blasku!

2. MIX OLIWY Z OLIWEK I OLEJU RYCYNOWEGO

Mieszamy ze sobą oliwę z oliwek (3/4) z olejem rycynowym (1/4). Tą miksturą rano i wieczorem zmywamy twarz. Skóra jest lepiej nawilżona!

3. KĄPIEL Z MLEKIEM I ZIELONĄ HERBATĄ
Szklanka mleka
Pół szklanki zielonej herbaty

Do wanny wlewamy mleko oraz napar z zielonej herbaty. Pozostajemy w wannie około 15 minut. Idealne nawilżenie dla ciała!!!


MIŁEGO DNIA:)!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawione komentarze,za te pozytywne jak i za konstruktywną krytykę :)